JavaScript is disabled. Please enable to continue!

Mobile search icon
Eurofins Latvia >> Pasūtījuma dokumenti >> Pētniecības politika

Pētniecības politika

Sidebar Image

„EUROFINS LABTARNA LITHUANIA”, AS
PĒTNIECĪBAS VEIKŠANAS POLITIKA
Laboratorijas direktora apstiprināts 2020-12-28 d. ar rīkojumu Nr.P20/12-05. Pašreizējā versija kopš 2021. gada 1. janvāra.

1. Vispārīgi noteikumi

1.1. „Eurofins Labtarna Lithuania”, AS Pētniecības darbības politika (turpmāk tekstā - „Politika”) nosaka un konsolidē noteikumus un prasības „Eurofins Labtarna Lithuania”, AS (turpmāk tekstā - „Laboratorija”) laboratorijas iekšējai procedūrai. Organizatoriski pasākumi, lai noteiktu laboratorijas veikto testu nosacījumus un procedūras.
1.2. Laboratorijas politika attiecas uz visiem Laboratorijas līgumiem neatkarīgi no līguma noslēgšanas veida (tieši rakstiski, apmainoties ar citiem saziņas līdzekļiem vai pēc Klienta pieprasījuma veikt Pētījumus).
1.3. Laboratorijas politika ir jāievēro un jāatbilst tajā izklāstītajiem nosacījumiem, gan laboratorijas darbiniekiem, gan pārstāvjiem, kas darbojas, pamatojoties uz viņiem piešķirtajām pilnvarām, kā arī trešajām personām, kuras ir noslēgušas līgumus ar laboratoriju testu veikšanai.
1.4. Jebkuri izņēmumi ārpus laboratorijas politikas ir aizliegti. Jebkurš atteikums piemērot šos politikas nosacījumus ir aizliegts, to pārkāpšana vai citu nosacījumu piemērošana ir aizliegta, ja vien šajā laboratorijas politikā nav skaidri noteikts, ka laboratorija vai jebkura cita līgumslēdzēja puse var atkāpties no tā noteikumiem un vienojas par citu noteikumu piemērošanu. Par jebkādu nosacījumu piemērošanu, kas nav izklāstīti šajā politikā, pusēm rakstiski jāvienojas, vai laboratorijai iepriekš rakstiski jāapstiprina, ka konkrēts šajā politikā noteiktais nosacījums neattieksies uz attiecībām starp pusēm.

2. Jēdzieni

2.1. Politika - šī pētniecības politika, ko apstiprinājusi „Eurofins Labtarna Lietuva“, AS.
2.2. Laboratorija - „Eurofins Labtarna Lietuva“, AS, juridiskās personas kods 123647492, sabiedrība, kas reģistrēta un darbojas saskaņā ar Lietuvas Republikas likumiem, kuras galvenā saimnieciskā komercdarbība ir - dažāda veida pētījumu veikšana un kas veic pētījumus pēc noslēgta Līguma ar Klientu vai pēc tam, kad Klients ir iesniedzis pieprasījumu pieņemt paraugus un veikt pētījumu.
2.3. Klients - jebkura juridiska persona, kas izveidota jebkurā juridiskā formā un noslēdz līgumu ar pētījumu veikšanas laboratoriju vai iesniedz paraugu ņemšanas un izpētes pieprasījumu;
2.4. Puses - Līgumslēdzēja puses - Laboratorija un Pasūtītājs;
2.5. Apakšuzņēmējs - trešā persona, kuru laboratorija ir tiesīga izmantot pētījumu veikšanai.
2.6. Līgums-jebkurš līgums, kas noslēgts starp Laboratoriju un Pasūtītāju, lai veiktu Pētījumus un to sastāvdaļas, tādā formā, kā aprakstīts šajā politikā, t.i., šajā politikā, komerciālajā piedāvājumā, paraugu ņemšanas likumā, likumā par paraugu ņemšanu un transportēšanu, klientu kartē, izpētes protokolā, jebkurus citus dokumentus, kas tiek uzskatīti par Līguma neatņemamu sastāvdaļu.
2.7. Komerciālais piedāvājums - Laboratorijas piedāvājums Pētījuma veikšanai, kurā norāda būtiskus nosacījumus tā veikšanai: konkrēts pētījums, Pētniecības izmaksas, Pētniecības noteikumi utt.
2.8. Pieņemšanas akta paraugs - Klienta rakstisks pieprasījums laboratorijai veikt pētījumu.
2.9. Akts par paraugu pieņemšanu un transportēšanu - standarta dokuments, ko sastāda laboratorija, kuru aizpilda laboratorija un paraksta puses, kad pēc klienta pieprasījuma laboratorija ņem un nogādā paraugus testēšanai personīgi.
2.10. Klienta karte - kopā ar Līgumu tiek parakstīts dokuments, kurā Puses sniedz pilnīgu un pareizu informāciju, par Līguma izpildi, atbildīgajām personām un to kontaktinformāciju.
Ja mainās Klienta kartē norādītie rekvizīti vai pārstāvji, viņu kontaktinformācija, Pusei nekavējoties jāinformē otra puse par Klienta kartē norādāmajiem un maināmajiem datiem. Puse, kas ir pārkāpusi savu pienākumu, nekavējoties informē otru Pusi par jebkādām datu izmaiņām, un, nav tiesīga paļauties uz apstākļiem, ka tā nav saņēmusi dažus datus un/vai informāciju saskaņā ar Līgumu
vai informācija tika sniegta personai, kuras pilnvaras ir beigušās, kā arī pieprasīt atlīdzināt zaudējumus, kas radušies informācijas novēlotas iesniegšanas (neiesniegšanas) dēļ.
2.11. Pētniecība - jebkurš pētījums, ieskaitot, bet neaprobežojoties ar ķīmiskiem, fizikāliem, mikrobioloģiskiem un citiem testiem, ko Laboratorija ir tiesīga veikt, ieskaitot paraugu ņemšanu un transportēšanu pārbaudei (ja Puses nav vienojušās citādi), par ko Puses ir vienojušās un noslēgušas līgums, vai par kuru klients ir pieprasījis veikt izpēti, iesniedzot aizpildītu paraugu ņemšanas aktu.

2.12. Paraugi - saskaņā ar Laboratorijas noteikto procedūru un nosacījumiem, Pasūtītājs nodrošina attiecīgo materiālu paraugus, kas tiek izmantoti Pētījuma veikšanai.
2.13. Pētījuma protokols - pētniecības protokols, laboratorijas apstiprinātā formā, kurā ietverts konkrētā parauga analīzes rezultāts. Izpētes protokola iesniegšana Klientam nozīmē Pētījuma pabeigšanu un tā nodošanu Klientam.
Visus politikā lietotos jēdzienus var izmantot gan vienskaitlī, gan daudzskaitlī.

3. Pētījumu veikšanas kārtība

3.1. Līguma noslēgšana. Līguma būtiskie nosacījumi.
3.1.1. Līgums tiek uzskatīts par noslēgtu, kad laboratorija iesniedz komerciālo piedāvājumu un puses paraksta līgumu.
3.1.2. Līgums tiek uzskatīts arī par noslēgtu, kad Klients iesniedz paraugus laboratorijai un aizpilda parauga pieņemšanas aktu. Laboratorijai ir tiesības atteikties pieņemt paraugus, ja klients neiesniedz aizpildītu paraugu pieņemšanas aktu, sniedz paraugus, kuriem laboratorija nevar pārbaudīt vai noteikt norādītās analīzes.
3.1.3. Līgums tiek uzskatīts par noslēgtu neatkarīgi no tā, kādā formā tas tika parakstīts, - Pušu pārstāvju personīgi parakstot Līgumu vai apmainoties ar Līguma tekstu elektroniski.
3.1.4. Galvenie līguma noteikumi ir testi, par kuriem puses vienojušās un kurus laboratorija apņemas veikt, testu veikšanas termiņš, testu izmaksas, norēķinu procedūra un pušu atbildība. Jebkura līguma būtisko noteikumu pārkāpšana ir pamats otrai Pusei izbeigt Līgumu un piemērot Līgumā un šajā Politikā paredzētās sankcijas.

3.1.5. Gadījumā, ja Līgums tiek uzskatīts par noslēgtu no dienas, kad Klients ir aizpildījis paraugu ņemšanas akta paraugu, kas iesniegts Laboratorijai, attiecībās starp Pusēm tiek piemēroti šīs politikas noteikumi, ja vien puses nav vienojušās citādi paraugu ņemšanas pieprasījumā.
3.1.6. Laboratorijas personālam ir jānodrošina, lai Paraugi netiktu pieņemti no Klienta līdz Klients nav iesniedzis pienācīgi aizpildītu paraugu pieņemšanas aktu.
3.1.7. Pārbaužu cena ir norādīta Komercpiedāvājumā, laboratorijas izrakstītajā priekšapmaksas rēķinā. Cena Tirdzniecības piedāvājumā, norādīta bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).
3.1.8. Komerciālajā piedāvājumā norādītās izpētes cenas aizstāj visas iepriekšējās mutiski vai rakstiski norādītās (kas nav norādītas publiskā iepirkuma līgumos) un līgumos norādītajās starp pusēm.
3.1.9. Pārbaužu cena var tikt mainīta, iepriekš brīdinot Laboratorijas Klientu. Laboratorija paziņo Klientam par Pētījuma cenas izmaiņām 30 (trīsdesmit) kalendārās dienas pirms jauno Pētījumu cenu stāšanās spēkā sūtot e-pastu uz Klienta norādīto e-pasta adresi. Pētījumiem, kuriem paraugi tika iesniegti pirms jaunās pētījuma cenas spēkā stāšanās dienas, tiks piemērota vecās pētījumu cenas. Klientam, saņemot paziņojumu par mainīto Pētījuma cenu, nepiekrītot jaunajai Laboratorijas noteiktajai Pētījuma cenai, ir tiesības izbeigt Līgumu ar Laboratoriju rakstot e-pastu vai ierakstītu vēstuli, informējot Laboratoriju ne vēlāk kā līdz jauno Pētījuma cenu spēkā stāšanās brīdim. . Ja Klients neinformē Laboratoriju par Līguma izbeigšanu, tiek uzskatīts, ka Klients ir piekritis Laboratorijas noteiktajai jaunajai Pētījuma cenai.
3.1.10. Ja Pasūtītājs ir noslēdzis līgumu ar Laboratoriju saskaņā ar Latvijas Republikas Publisko iepirkumu likumu, Komercpiedāvājumā norādītā Pētījuma cena ir spēkā visu Līguma darbības laiku un Laboratorija to vienpusīgi nevar mainīt, izņemot Publisko iepirkumu likumā paredzētos gadījumus.
3.1.11. Gadījumos, kad likumdošanas dēļ mainās pētniecības cena, tās netiek uzskatītas par pētījumu cenas izmaiņām, piemēram, stājoties spēkā Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izmaiņām, vai, ja tiek piemēroti jauni nodokļi, kas noteikti pēc Līguma parakstīšanas, kas izraisa izmaiņas Laboratorisko pētījumu cenās.
3.1.12. Ja Puses nav parakstījušas Līgumu un Klientam nav iesniegts komerciāls piedāvājums ar īpašu cenu, tad Klientam tiek piemērota Laboratorijas apstiprinātā Standarta Pētījuma cena, kas tiek norādīta sākotnējā rēķinā, ko Laboratorija izsniedz klientam. Pirms paraugu pieņemšanas, laboratorijai ir jāinformē klients par laboratorijas standarta pārbaudes cenu. Ja klients pirms paraugu nodošanas nav informējis laboratoriju, ka tas nepiekrīt testu cenai, tiek uzskatīts, ka klients ir piekritis, ka testi jāveic par laboratorijas noteikto cenu.
3.1.13. Izpētes cenā nav iekļauti papildu darbi, par kuriem Pasūtītājam jāmaksā Laboratorijai:
3.1.13.1. Pārbaude, kas nav norādīta Paraugu ņemšanas un transportēšanas likumā vai paraugu ņemšanā pieņemšanas aktā, kad Klients nosaka papildu prasības Pētījuma veikšanai;
3.1.13.2. Paraugu ņemšana un transportēšana no Klienta;
3.1.13.3. Paraugu uzglabāšana;
3.1.13.4. Paraugu atdošana Klientam, ja Klients Paraugu ņemšanas-pārvadāšanas aktā vai Paraugu ņemšanas aktā ir norādījis, ka vēlas, lai paraugi pēc pārbaužu veikšanas tiktu atdoti Klientam pa pastu vai ar loģistikas pakalpojumu sniedzēju starpniecību;
3.1.13.5. Klients pieprasa atkārtot pārbaudi iepriekš iesniegtajam paraugam;
3.1.13.6. Strīdu gadījumā starp Pusēm par testu rezultātiem, ja Laboratorija nosūta paraugus citām laboratorijām un pēdējā pēc atkārtotas pārbaudes apstiprina, ka Laboratorijas testi ir pareizi.
3.1.14. Klientam ir jāmaksā par laboratorijas veiktajiem papildu darbiem (3.1.13. Punkts) tādā pašā veidā un tādos pašos termiņos kā par pamata Pētījuma veikšanu.

3.1.15. Laboratorijai ir tiesības palielināt Testa izmaksas, ja Komercpiedāvājuma vai Parauga pieņemšanas akta iesniegšanas laikā laboratorijai nebija sniegta informācija par konkrētā Parauga īpašībām, kas nosaka testu sarežģītību un papildu izmaksas laboratorijai. Ja izrādās, ka nepilnīgas Klienta informācijas iesniegšanas dēļ ir nepieciešams paaugstināt Pētījuma cenu, Laboratorija informē Klientu pa e-pastu par nepieciešamību paaugstināt Pētījuma cenu ne vēlāk kā 48 ( četrdesmit astoņas) stundas pēc saņemšanas. Klientam, nepiekrītot paaugstinātajai Pētījuma cenai, ir tiesības 48 (četrdesmit astoņu) stundu laikā no nosūtīšanas dienas atteikties veikt Pētījumu un atlīdzināt Laboratorijai zaudējumus, kas radušies Pētījuma atteikuma dēļ. Saskaņā ar šajā punktā norādītajiem nosacījumiem, ja Laboratorijai ir iesniegti ātri bojājošies paraugi, Klientam ir jāmaksā paaugstinātās izmaksas (Paraugi, kuru pārbaudes, dēļ to īpašībām ir jāveic nekavējoties). 
3.1.16. Testa veikšanas termiņi tiek noteikti komercpiedāvājumā. Ja Komercpiedāvājumā nav noteikti testu izpildes nosacījumi, laboratorija testus veic ne vēlāk kā 14 (četrpadsmit) darba dienu laikā, no paraugu iesniegšanas dienas laboratorijā. Ja klients nosūta paraugu ierakstītā vēstulē vai ar citu personu starpniecību, kas sniedz loģistikas pakalpojumus, laboratoriskās pārbaudes sākums tiek uzskatīts par nākamo darba dienu pēc paraugu piegādes laboratorijai.
3.1.17. Izpētes termiņi tiek pagarināti, ja:
3.1.17.1. Klients iesniedzis nepareizu paraugu (nepietiekams materiāls, bojāts vai materiāls tika piegādāts nepareizā temperatūrā).
3.1.17.2. Klients sniedza neprecīzu vai neskaidru informāciju par testu veikšanu (laboratorijai ir šaubas par konkrēto klienta norādīto testa veikšanu). Šajā gadījumā par Pētījuma veikšanas sākumu tiek uzskatīta diena, kad Klients sniedz Laboratorijai visu Pētījuma veikšanai nepieciešamo informāciju.
3.1.17.3. Pēc parauga nodošanas laboratorijai Pasūtītājs mainīja (noteica papildu) prasības Pētījuma veikšanai.
3.1.17.4. Pasūtītājs nogādā paraugu nevis laboratorijā, bet citā vietā, par kuru abas puses ir vienojušās, no kuras paraugs ir jāpaņem.
3.1.17.5. Visu pētniecības darbu vai tās daļu veic apakšuzņēmēji, un pēdējo pētījumu nosacījumi ir garāki, nekā Puses vienojušās vai noteikti šajā politikā.
3.1.18. Pārbaudes tiek uzskatītas par veiktām, ja laboratorija nodrošina klientu ar testa protokolu. Izpētes pabeigšanas datums ir diena, kad Klientam tiek nosūtīts izpētes protokols.
3.1.19. Klientam ir jāmaksā par veiktajiem Pētījumiem ar Laboratoriju Līgumā noteiktajos termiņos. Ja Puses nav parakstījušas Līgumu, Laboratorija uzsāk Pētījumu tikai pēc tam, kad Klients ir samaksājis par Pētījumu, saskaņā ar Laboratorijas izrakstīto provizorisko rēķinu. Ja Laboratorijai jāveic testi ar ātrbojīgiem paraugiem, Klientam ir jāmaksā par veiktajiem testiem 24 stundu laikā no rēķinu izrakstīšanas brīža. Ja maksājums netiek saņemts 24 stundu laikā, pasūtījums ar šāda veida paraugu tiks atcelts.
3.1.20. Laboratorija par veiktajiem pētījumiem izraksta rēķinu un nosūta to Klientam uz Līgumā norādīto e-pastu.
3.1.21. Laboratorija uzskatīs, ka Klients ir norēķinājies ar Laboratoriju, kad līdzekļi tiek ieskaitīti Laboratorijas bankas kontā vai tiek iesniegta bankas pārveduma kopija.
3.1.22. Ja Klients pārkāpj Līgumā vai šajā Politikā noteiktos norēķinu nosacījumus ar Laboratoriju, Laboratorijai ir tiesības pieprasīt, un Klientam ir jāmaksā Laboratorijai procenti, Līgumā noteiktajā apmērā, par katru maksājumu kavējuma dienu no nesamaksātā parāda. Ja Puses nav parakstījušas Līgumu, Laboratorijai ir tiesības pieprasīt procentus Lietuvas Republikas tiesību aktos noteiktajā apmērā par katru kavēto dienu par nesamaksāto parādu.

3.2. Paraugu piegāde un atgriešana klientam:
3.2.1. Laboratorija paraugus pieņem darba dienās, laboratorijas darba laikā.
3.2.2. Klientam jānodrošina laboratorija ar paraugiem atbilstošā daudzumā, atbilstošā iepakojumā (traukos) un atbilstošā temperatūrā.
3.2.3. Klientam iepriekš jāinformē laboratorija, ja paraugs vai tā sastāvs ir toksisks, sprādzienbīstams, viegli uzliesmojošs, radioaktīvs vai satur citas potenciāli bīstamas vielas.
3.2.4. Laboratorijai ir tiesības mutiski un rakstiski sniegt Pasūtītājam obligātus norādījumus par Paraugu daudzumu, kvalitāti, iepakojumu (konteineriem), citiem jautājumiem, kas saistīti ar Paraugu savākšanu, nodošanu, pārbaužu veikšanu.
3.2.5. Pēc Klienta pieprasījuma Laboratorija var ņemt Paraugus Klienta norādītajā vietā, Klienta pārstāvja klātbūtnē, pusēm, kas paraksta paraugu ņemšanas-pārvadāšanas aktu.
3.2.6. Laboratorijai ir tiesības atteikties pieņemt paraugus, ja:
3.2.6.1. Paraugi tika piegādāti nepareizā daudzumā, nepareizā iepakojumā (traukos) un nepareizā veidā, temperatūrā, kā arī, ja paraugi piegādāti nepiemērotos transportēšanas apstākļos.
3.2.6.2. Paraugiem nebija pievienoti dokumenti, kas norādīti kā laboratorijas nepieciešamie dokumenti.
3.2.6.3. Klients neievēroja Laboratorijas obligātos norādījumus par paraugu savākšanu vai pārvadāšanu.
3.2.6.4. Pētījumiem tika iesniegtas toksiskas, sprādzienbīstamas, uzliesmojošas, radioaktīvas vai citas vielas ar potenciāli bīstamām īpašībām.
3.2.7. Paraugi jāiesniedz laboratorijai testu veikšanai pēc klienta pieprasījuma, ja puses ir parakstījušas līgumu. Klienta pieteikuma veidlapā jānorāda šādi dati: informācija par klientu, pieprasījuma datums, informācija par testiem iesniegtajiem, testiem pieprasītajiem paraugiem, cita svarīga informācija. Paraugus laboratorijas pārstāvjiem var nodot arī pēc ierašanās Klienta norādītajā vietā un Pusēm parakstot Paraugu ņemšanas-pārvadāšanas aktu. Ja Puses nav parakstījušas Līgumu, Paraugi pēc Klienta pieprasījuma tiek iesniegti Laboratorijai, paraugu ņemšanai un testu veikšanai.
3.2.8. Ja klients norāda, ka paraugi ir jāatdod klientam, laboratorija glabā paraugus, ne ilgāk kā 30 (trīsdesmit) kalendārās dienas no izpētes protokola iesniegšanas dienas, ja klients norāda, ka vēlas pašrocīgi paņemt paraugus pēc to izpētes. Ja klients neierodas un nepaņem paraugus šajā punktā noteiktajā termiņā, laboratorija iznīcina paraugus. Ātri bojājošos paraugus uzglabā tikai līdz testa beigām.
3.3. Pētījumu veikšana un nodošana:
3.3.1. Klientam ir tiesības atteikties no Pētījuma vai tā daļas, mainīt uzdevumu veikt Pētījumu vai tā daļu ne vēlāk kā 24 (divdesmit četru) stundu laikā:
3.3.1.1. no brīža, kad laboratorijā tiek iesniegts Klienta veidlapas pieprasījums testu veikšanai vai paraugu pieņemšanas akts;
3.3.1.2. no paraugu paņemšanas brīža, ja puses ir vienojušās, ka paraugus paņems laboratorija;
3.3.1.3. no Paraugu saņemšanas brīža, ja Paraugus Klients nosūtīja uz Laboratoriju ierakstītā vēstulē vai ar loģistikas pakalpojumus sniedzošu personu starpniecību.
3.3.2. Ja Pasūtītājs atsakās no Pētījuma vai tā daļas, Klientam ir jāatlīdzina Laboratorijai visas izmaksas, kas radušās Pētījuma veikšanas dēļ un kas radušās Laboratorijai pirms Klienta atteikuma saņemšanas brīža.
3.3.3. Laboratorija veic testus saskaņā ar starptautiskiem, valsts standartiem vai metodēm, kuras izstrādājusi vai mainījusi laboratorija. Atkāpes no visām laboratorijas darbības metodēm ir iespējamas tikai tad, ja šādas novirzes ir dokumentētas, tehniski pamatotas, apstiprinātas iekšējos dokumentos.
3.3.4. Ja klients paraugu ņemšanas ziņojumā nav norādījis izmantojamo testa metodi, laboratorija izvēlas vispiemērotāko metodi.
3.3.5. Laboratorijai ir tiesības veikt pētījumu tieši vai nodot apakšlīguma izpildei par visu pētījumu vai tā daļu. Laboratorija, kas Pētījuma veikšanai izmantojusi apakšuzņēmēju pakalpojumus, ir atbildīga par šo Apakšuzņēmēju - pret Klientu veikto pētījumu rezultātu pareizību, izņemot gadījumus, kad Pasūtītājs norāda savu Apakšuzņēmēju.
3.3.6. Testa rezultātus reģistrē laboratorijas apstiprinātajā testa protokolā.
3.3.7. Laboratorijai ir tiesības uzrādīt Testa rezultātus pa daļām, kad viens vai vairāki Klienta iesniegtie Paraugi tiek pakļauti dažādām pārbaudēm, kuru rezultāti tiek iegūti dažādos laika intervālos.
3.3.8.Pārbaudes protokolu Klientam nosūta tikai uz e-pastu, kas norādīts līgumā vai parauga pieņemšanas aktā.
3.3.9.Pētījuma protokols tiek uzskatīts par iesniegtu Pasūtītājam - nākamajā darba dienā pēc Laboratorijas e -pasta nosūtīšanas.

4. Pretenzijas

4.1. Klientam ir tiesības ne vēlāk kā 2 (divu) nedēļu laikā no Pētījuma rezultātu saņemšanas dienas, iesniegt e-pastā vai ierakstītā vēstulē pretenziju par Pētījuma kvalitāti.
4.2. Laboratorija veic tikai Pasūtītāja iesniegtā Parauga analīzes un ir atbildīga par Pētījuma rezultātiem tikai pārbaudītā parauga robežās. Laboratorija nav atbildīga par to materiāla daļu, kas nav iesniegta pētījumiem.
4.3. Pētījuma rezultāti nozīmē tikai un vienīgi pētījuma laikā iegūtos parauga rezultātus.
4.4. Laboratorija uz sava rēķina un par saviem līdzekļiem novērš trūkumus pētniecībā, ja:

4.4.1. Veicot izpēti, Laboratorija pārkāpa Pasūtītāja noteiktās prasības attiecībā uz izpētes sniegumu;
4.4.2. Veicot izpēti, laboratorija pārkāpa izpētes metodes vai veica izpēti, pārkāpjot testa izpildes standartus.
4.5. Situācijas, kad Klients konstatē, ka Klients nav ievērojis Laboratorijas norādījumus par paraugu savākšanu, piegādi, daudzumu, iepakojumu (konteineriem) vai citām saistītām prasībām un uzdod veikt parauga pārbaudi, atzīstot novirzes no noteiktajiem nosacījumiem vai informāciju, ko sniedzis Klients, un tas var ietekmēt rezultātu ticamību, atruna tiek iekļauta izpētes ziņojumā.
4.6. Strīdu gadījumā par Laboratorijas veikto pētījumu rezultātiem, Klients nosūta prasības iesniegumu e -pastā vai ierakstītā vēstulē un laboratorija pārbauda prasību saskaņā ar apstiprināto procedūru. Ja Pasūtītājs pārbaudei iesniegto paraugu neiznīcina, Laboratorija veic atkārtotu pārbaudi vai iesniedz paraugu neatkarīgai laboratorijai atkārtotai pārbaudei par saviem līdzekļiem un izmaksām.
4.7. Ja laboratorijas testu rezultāti ir nepareizi, laboratorijai ir jālabo testu rezultāti ne vēlāk kā 14 (četrpadsmit) dienu laikā no atkārtotā vai neatkarīgā testu saņemšanas dienas. Šajā gadījumā Klients nemaksā Laboratorijai nekādu papildu maksu par papildu pētījumiem, ko pasūtījusi Laboratorija.
4.8. Ja neatkarīgā laboratorija apstiprina, ka laboratorijas testu rezultāti ir pareizi, Klientam ir jāsedz izmaksas, kas radušās laboratorijai par papildu neatkarīgu testu veikšanu.
4.9. Ja nepareizi laboratorijas veiktā pētījuma rezultāti ir nodarījuši kaitējumu klientam vai trešajām personām, laboratorija atlīdzina zaudējumus, kas nepārsniedz cenu, kas samaksāta Klienta laboratorijai par veikto pētījumu, ar nosacījumu, ka klients pierāda, ka pētījuma rezultāti bija nepareizi tikai laboratorijas dēļ.
4.10. Klientam nav tiesību atteikties samaksāt laboratorijai par veiktajiem pētījumiem vai ieturēt maksājumus, ja klients izvirza pretenzijas par izpētes rezultātiem.
4.11. Ja Klients ietur maksājumus sakarā ar prasībām, kas iesniegtas Laboratorijā par pētījuma rezultātiem, Laboratorija uzskata, ka Klients ir pārkāpis būtisku Līguma nosacījumu, un izbeidz Līgumu ar Klientu, kā arī piemēro noteiktās soda naudas.

5. Klienta tiesības, pienākumi un atbildība

5.1. Klientam jāsadarbojas ar laboratoriju un jāsniedz visa laboratorijas pieprasītā informācija, kas saistīta ar pētījuma veikšanu.
5.2. Klientam ir jānodrošina, ka viņš ievēro tādu pašu konfidencialitātes pienākumu, kādu laboratorija ievēro attiecībā uz Klientu.
5.3. Visas autortiesības uz veiktajiem pētījumiem un pētījumu rezultātiem pieder laboratorijai. Par Laboratorijas autortiesību pārkāpšanu Klients ir atbildīgs Lietuvas Republikas tiesību aktos noteiktajā kārtībā.
5.4. Klientam nav tiesību izmantot Laboratorijas veikto pētījumu rezultātus vielām, kurām paraugi nav iesniegti laboratorijā un kuras nav pārbaudījušas laboratorija.
5.5. Klientam nav tiesību izmantot daļu no pētījuma rezultāta. Klientam ir tiesības kopēt tikai visu laboratorijas pārbaudes protokolu tā, lai kopija atspoguļotu visa testa rezultātus.
5.6. Klients ir atbildīgs par zaudējumiem, kas radušies Laboratorijai, ja Klients ir pārkāpis Laboratorijas norādījumus par paraugu savākšanu, iepakojumu (konteineriem), pārvietošanu, ieskaitot gadījumus, kad toksiskas, sprādzienbīstamas, uzliesmojošas, radioaktīvas vai citas vielas ar potenciāli bīstamām īpašībām ( Paraugi) ir piegādāti, pārkāpjot šajā politikā noteikto procedūru, nodarot kaitējumu laboratorijai vai trešajām personām.
5.7. Klients ir atbildīgs par zaudējumiem, kas radušies Laboratorijai, nepareizi izpildot Klienta pienākumus saskaņā ar Līgumu.
5.8. Strīdi starp Pusēm tiek risināti sarunu ceļā. Ja starp pusēm 20 (divdesmit) kalendāro dienu laikā nav panākta vienošanās, strīdi tiek nodoti Lietuvas Republikas tiesai saskaņā ar Izpildītāja juridisko adresi. Uz Līgumu un no tā izrietošajiem strīdiem attiecas Lietuvas Republikas likumi.

6. Konfidencialitāte

6.1. Laboratorija apņemas nodrošināt ar Klientu noslēgtā Līguma, veikto pārbaužu un to rezultātu konfidencialitāti.
6.2. Laboratorijai ir tiesības izmantot veiktā Pētījuma rezultātus, izpaust tos trešajām personām, tikai nodrošinot Pasūtītāja anonimitāti. Klienta anonimitāte nozīmē, ka Laboratorija neatklās informāciju par Klientu trešajām personām. Trešajām pusēm būs tiesības saņemt tikai informāciju par laboratorijas veikto pētījumu, tā daļu vai rezultātiem, nenorādot, kam un kādam nolūkam pētījumi tika veikti, kas sniedza paraugus vai jebkādu citu informāciju, kas ļautu trešajām personām identificēt Klientu.
6.3. Laboratorija neievēro konfidencialitātes pienākumu:
6.3.1. kad Klients ir devis piekrišanu konfidenciālas informācijas izpaušanai.
6.3.2. ja informācija ir publiska vai ir kļuvusi publiski pieejama, ne laboratorijas darbību rezultātā.
6.3.3. kad Lietuvas Republikas normatīvie akti uzliek par pienākumu izpaust informāciju valsts iestādēm un iestādēm, amatpersonām, kas pilda likumīgas funkcijas vai valsts varas prasības.

7. Nobeiguma noteikumi

7.1. Šī politika attiecībā uz laboratoriju stājas spēkā no dienas, kad direktors ir rīkojis apstiprināt šo politiku.
7.2. Šī politika ir spēkā un piemērojama Klientam no paraugu ņemšanas pieprasījuma un pētījumu iesniegšanas datuma, ja līgums nav parakstīts, vai no dienas, kad tiek parakstīts līgums ar laboratoriju.
7.3. Izmainītā Politika attiecībā uz Klientu stājas spēkā no dienas, kad par Politiku tiek publiski paziņots Laboratorijas tīmekļa vietnē https://www.eurofins.lt/u%C5%BEsakymodokumentai/.